Jednotka vyjela v počtu 1+2 k požáru černé skládky pneumatik do lokality Kladno Dubí. Po příjezdu na místo události byla jednotka odeslána do ulice Oldřichova k vlakové stanici Kladno – Dubí, aby provedla další zásah z druhé strany požářiště. Na místě u vlakové stanice již zasahovala jednotka SDH Brandýsek s CAS 32 Tatra 138, která již vytvořila vedení B přes násep a kolejiště vlečky a zasahovala 2 proudy. Jednotka Hřebeč se napojila 1 proudem C na již stávající vedení. Jednotka Hřebeč doplnila vodou cisternu SDH Brandýsek a kyvadlově jela načerpat vodu. Po dohodě s jednotkou Brandýsek a příjezdu doplněné cisterny jednotky Hřebeč bylo vedení B napojeno na CAS 40 MB ze Hřebče, protože bylo potřeba na požářiště dodávat také pěnu z nádrže CAS 40 MB jednotky Hřebeč. Z rozhodnutí VZ byl velitel družstva z JSDH Hřebeč ustanoven velitelem úseku ve směru od nádraží Kladno Dubí. Na tento požární úsek byla přidělena technika CAS 40 Hřebeč, CAS 32 Brandýsek, CAS 32 Braškov, CAS 32 Zákolany, CAS 32 Lhota, CAS 32 Smečno. Technika Hřebeč, Braškov, Brandýsek zůstala na místě pro doplňování vody, ostatní vozidla byla určena na kyvadlovou přepravu vody. Na úseku byli celkem k hašení použity 3xC proud z vedení B od nádraží, 2xC proud vedený z opačné strany od dalších jednotek, členové jednotlivých jednotek na proudech zasahovali v DT.

Po lokalizaci požáru bylo za pomocí trhacích háků požářiště prohráváno a dohašována skrytá ohniska. Na přiděleném úseku byla využita termokamera jednotky Braškov. Po likvidaci požáru byli všechny jednotky odeslány zpět na základnu.


 


 


 

Sdílet na sociálních sítích ...

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram
rajce.net