Jak už je zvykem, každé 3 roky se pořádají Hasičské slavnosti v Litoměřicích už od roku 1998. I my jsme se jich párkrát zúčastnili hlavně jako diváci. Jinak tomu nebylo ani tento rok. V sobotu jsme se sebrali a vyrazili s dětmi na dlouhou cestu do Litoměřic. Po příjezdu na nás čekal náš dlouholetý člen, v tu chvíli pracovně jako vystavující za HZSP Synthos Kralupy nad Vltavou a.s. a provedl nás po areálu. Ze vzpomínek našich starších členů jsme si představovali co vše bylo i u nás za techniku. Párkrát jsme zavítali k našim přátelům z okolních sborů, kteří tam také vystavovali. Celé odpoledne jsme tak strávili okoukáváním a prolézáním moderní a historické techniky ať už na výstavišti nebo na hasičské stanici HZS Litoměřice. K večeru jsme se přesunuli všichni společně z výstaviště na Lodní náměstí, kde nás čekala ukázka Záchranného útvaru Hlučín a Zbiroh ve spolupráci s AČR a PČR při ukázce bambivaku, záchrany z vody pomocí slanění z vrtulníku nebo ukázka obojživelných transportérů PTS společně s čluny HZS. NA závěr náš čekala proslavená Hasičská hudební fontána která opravdu dojímala a nejden divák měl slzy na krajíčku. A slavnostním vyvrcholením byl velkolepý ohňostroj.

No a další ročník výstavy ? Přijďte se podívat ! Budeme tam i my !

INFORMACE, VIDEA A FOTOGRAFIE NA OFICIÁLNÍ STRÁNCE SLAVNOSTÍ

 FOTOGALERIE

Sdílet na sociálních sítích ...

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram
rajce.net