V pátek a v sobotu jsme se zúčastnili příprav a provedení Hasičské fontány v Praze na Náplavce. V pátek jsme celý den připravovali a zkoušeli pohyby a provedení fontány na Náplavce. V Sobotu jsme se s našimi staršími žáky vydali na výlet historickým centrem Prahy a dorazili k Náplavce hodinu před začátkem fontány.

FOTOGALERIE 

Více než 1 000 hasičů ze všech krajů České republiky zamířilo 2. června 2018 do hlavního města, aby zde vzdali poctu československému státu a na motivy symfonické básně Vltava z cyklu Má Vlast společně vytvořili největší hasičskou vodní fontánu na světě.

Vltava se díky hasičským stříkačkám doslova vzedmula do vzduchu a za doprovodu světel a hudby vytvořila unikátní a dosud nevídaný vizuální zážitek, kdy se před diváky odehrál světelný koncert a vodní balet několika tisíců kubických metrů vody v jednom okamžiku.

Podstatou akce bylo uspořádání „živé“ vodní fontány tvořené věcnými prostředky požární ochrany (požární čerpadla, požární hadice, požární proudnice), jejíž jednotlivé kompaktní vodní proudy obsluhovali hasiči v duchu hudební choreografie za podpory světelných efektů.

Využito bylo celkem 140 proudů vody z náplavek, 35 proudů z Palackého mostu, 50 proudů vody z Jiráskova mostu a 14 vodních proudů z prostředka Vltavy.

Nataženo bylo celkem 455 kusů hadic o celkové délce 6.950 metrů, instalováno bylo 102 kusů světel.

Celou akci sledoval komisař České knihy rekordů z agentury Dobrý den, podrobnější informace budou k dispozici později.

Vodní produkci zahájila hymna, po níž následovala část symfonické básně Vltava Bedřicha Smetany s ohňostrojem. Závěr pak patřil Slovanským tancům Antonína Dvořáka a děkovnému potlesku tisíců diváků sledujících celou akci z mostů a obou vltavských nábřeží.

Cílem akce Hasičská fontána Praha 2018 byla propagace práce hasičstva České republiky tak trochu jinak. Každý hasič je hrdý na to, co dělá. Každodenní prací naplňuje motto: „Bližnímu ku pomoci, vlasti ku prospěchu a sobě ku cti“.

V Praze byly zastoupeny a propagovány kraje a okresy z celé České republiky.

Citováno z POŽÁRY.cz

Sdílet na sociálních sítích ...

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram
rajce.net