Naše jednotka se v sobotu 15. září zúčastnila stáže u Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje na stanici Kladno. Po nástupním rozkazu jsme dostali základní výcvik na uzle, použití lan a jistících prostředků a později jsme si to vyzkoušeli v praxi na cvičné věži v přilehlém areálu Střední průmyslové školy. Během dne nám také bylo vysvětleno ovládání automobilového žebříku AZ-42 Iveco a mohli jsme si takříkajíc „hrát“ s žebříkem. Stáž jsme ukončili v sedm hodin večer a odebrali jsme se zpátky na svou základnu.
 
74) 15.9.2018 TECHNICKÁ POMOC – OTEVŘENÍ UZAVŘENÝCH PROSTOR, Kladno
 
Jednotka vyjela v počtu 1+4 s technikou CAS 40 společně s jednotkou HZS Kladno k otevření uzavřených prostor do lokality Kladno. Po otevření prostor jednotka asistovala s přenesením pacienta společně s PČR a ZZS do přistavené sanitky.
 

Sdílet na sociálních sítích ...

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
YouTube
Instagram
rajce.net